Saat Yükleniyor...
 
Tansu DURAN
Metni küçült
Tansu DURAN
Biz Antalyasporuz
Tarih : 12-08-2017 17:43:59

Antalyaspor’un başına Ali Şafak Öztürk geldikten bir müddet sonra, şartlar gereği bir söz çıkmıştı ağızdan “Biz Antalyasporuz” diye. İşte bu söz bu kulübün ve şehrin kaderini değiştiren bir sözdür.

Psikolojik tahlile gerek yok. Sözün içeriğinde özgüven ve vizyon var. Hatta aklınıza gelen her türlü olumlamayı da ekleyebilirsiniz buna oldukça müsait.

Başkanın geliş şeklini hala birileri tartışabilir. Ama önceki başkanın geliş şeklinden farkı yok. O dönemde yönetime destek olanlar şimdi bu yönetime geliş yöntemi açısından karşı çıkamaz. Keza kimsenin de umurunda değil.

Onu bunu bilmem. Bir zamanlar kayyum yoluna girmiş günlerden şimdiki kendine güveni oldukça yüksek yönetim şekline laf etmem. Bu arada bu kadar güven felaketi getirir mi? Getirebilir, ama resmen bir kumar gibi büyük bir zaferi de getirebilir.

Bir zamanlar hegomanya kurarak kendilerini dev aynasında gören İstanbullular artık eskisi gibi rahat at koşturamıyorlar. Düşünsenize her önemli üç dört transferde Antalyaspor adı rahatlıkla geçiyor. Yani Antalyaspor, eski ezik Anadolulu kimliğini tamamen bırakıp sadece özgüvenli Anadolu kimliğiyle boy gösteriyor.

Eto’o’yu getirmek bu sürecin başlangıcı olmuş olabilir. Ama onu getirenlerin hayal dünyası ile şimdikilerin dünyası farklı. Artık elindeki en değerli oyuncuyu değeri katlanınca verelim gitsin durumu yok. Aksine yararı varsa kalacak, yoksa daha alt kademedeki oyuncuyla yetinmek istemiyorum diyoruz. Bu tamamen mantığın gereği. Ama geçmişte nasıl bir kişiliğe bürünüyorsak zorunluluktan önemli oyuncuları gönderiyorduk. Hedef ise her yıl ligde kalmaktı.

Şimdi ise 3 yıl öncesinden daha farklı. Şehrin halkı Antalyaspor gerçeğine uyandı. Ev dışında herhangi bir yerde Antalyaspor forması, tişörtü giymiş, bilekliği takmış kişileri görüyorsunuz. Üstelik bunu sezon açılmamışken fark ediyorsunuz. Üstüne kombine aldın mı? 10 numara kim olacak sohbetlerine rast geliyorsunuz.

Biz Antalyasporuz mottosundan sonra artık herkes bambaşka hayallerin peşinde. Biz de o hayalleri kurarken, yine de tedbiri elden bırakmayalım.

Mesela bu yıl yapılan transferler gerçekten oldukça pahalı. Standart gelire sahip olan bir kulübün boyunu aşar. Üstüne üstlük mevcut oyuncuların ödemeleri, geçmişteki savrulan paraların enkazı derken bir anda iflas da edebiliriz. İstifa mekanizması o kadar kolay işler ki ne olduğumuzu anlayamayız.

Bu yüzden taraftar sadece maça gelip destek vermeyecek. Yeri gelecek hesap soracak yönetime. Kardeş gelir ve giderleri bir görelim diye.

Antalyaspor’un bugün Avrupa’da bilinirliği her geçen gün artarken ve şehir ekonomisine katkı sağlarken birden yok olmasını isteyemeyiz. Hele ki önümüzde en taze örnek Gaziantepspor varken.

Sponsorluk geliri artmadan, ekstra gelirler sağlanmadan ve taraftar cebindeki parasını o muhteşem formaları alıp aktarmadan dereyi geçerken boğulmamak lazım.

Orduspor’un rüyası Hector Cuper’i görürken bitti. Bizimkisi de Eto’o ve Menez’le sonlanmasın.

İç karartmayalım fazla, yazıma son verirken biraz umut ve neşe katayım size.

We are Antalyaspor sloganını gelecek yıl Temmuz ayında atmak ümidini taşıyor ve daha büyük bir camiayla ülke içinde de herkesi şaşırtacağız diyoruz NOKTA

Bu makale toplam 1355 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları  
Copyright © 2015 antalyadaspor.com    | Mobil Site   
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.