Saat Yükleniyor...
 
Tansu DURAN
Metni küçült
Tansu DURAN
Gurur ve utanç gecesi
Tarih : 11-11-2015 23:32:39

Saatleri sayarak beklediğim ilk maçını kiminle ve ne şekilde oynanacağını umursamadığım Antalya şehrine layık bir “isimsiz” stadın açılışını yaptık sonunda hayırlısıyla.

Öncelikle bir taraftar olarak duyduğum gururu kelimelerle anlatamam. Artık 60 yıllık stadı, 50 kilometre şehrin dışındaki otel stadını ve atletizm oyunları için yapılan 3 tribünlü üniversite stadı düşünmeden bize ait olan son derece teknolojik ve görünüm itibariyle de çağdaş bir binaya sahip olmayı siz anlatabilir misiniz?

En azından 20 yıl boyunca dilimizde stat sorunu diye bir şey olmaz umarım. Kalıcı esere imza atan herkesi Antalya unutmayacaktır. Her kim olursa olsun!

Duyduğum gurur hala sürüyor ve sürecek uzun bir müddet daha. Fakat...

Utandığım konuları anlatmakta fayda var. 

Zemin bozulur diye antrenman yapamazsan ve iki gün öncesinden geziye çıkarılırsan stadı sahiplenemezsin. Para kazanmak uğruna Beşiktaş maçında stadı açmasak da olurdu. O kadar sabrettik zemin oturması için ilk yarıyı bitirebilirdik. Kombine biletini alana da gelecek sezonu aynı fiyatlardan %50 indirimli satıp taraftarı da üzmemiş olurduk.

Şimdi bu zemin kaç maç kaldırır. Sonra geri Üniversite stadına dönülür mü? Bunu etraflıca düşünmek lazım. Maçlar tribünlerde oynanmıyor ne yazık ki!

İkinci utancım ise stat ve taraftarın coşkusuna ortak olamayan ve 5 hafta öncesine bizi döndüren Antalyaspor'u izah edecek kelimeler bulamıyorum. 7 maç ceza alan Yusuf Şimşek'in profesyonelliğini tartışmamız lazım. Yeni ve yerli teknik direktör diye yanlışlara da sahip çıkılmamalı. Yusuf Şimşek bizim için çok erken gelmiş bir hocadır. Kendini oldukça geliştirir ve Süper Ligdeki memleketinin takımına parayı arka planda tutarak gelse olurdu.

Neden Yusuf Şimşek diyorum. Cezalı da olsa sahaya korkak futbolu oynayacak takımı çıkaran o.

Karşınızdaki takım ligin lideri olabilir. Türkiye'nin en köklü kulüplerinden biri de olabilir. Ama bu demek değildir ki senin takımın ondan çekinecek.

Bursa maçındaki doğruyu anlamamış demek ki. Çift forvet çıkıp defansta ağır olmayan ve tecrübeli oyuncuları oynatarak çözüme ulaşırdık. Orta sahada ise kesinlikle baskı kuramadık. İlk iki golde hatası olan M'Bolhi ise tarihi farkı önleyen adamdı. Çünkü bu maçta Eto'o ve M'Bolhi dışında doğruları yapan bir kişi bile yoktu.

Neden 5 yedik konusuna gelince. Beşiktaş oynamadan ve sıkmadan 5 gol atıyorsa bunun nedeni defans diye bir olgunun takımda bu hafta zerre kadar olmayışıdır. Geçen haftanın galibiyet mimarı Sakıb, Lokman, Ömer ve Diego resmen tel tel döküldü. Bir kaç doğru iş yaptılar hakkını yemeyelim ama Beşiktaş top oynamadan 10 gol pozisyonunu elini kolunu sallayarak buluyorsa daha ne dersiniz? Maçın tamamını izlemenize gerek yok özetine bakın anlarsınız.

Peki İlker Meral'in 25 bin kişi önünde ev sahibi takımı resmen doğraması sonucu değiştirir miydi? Evet. 3-5 ya da 2-5 olarak maç biterdi. Eto'o' ile Serdar Özkan'ın pozisyonu Dünyanın her yerinde penaltıdır.

Bu arada Antalya'da yaşayan ve ekmeğini buradan yiyen kişilerin çoğunluğunu oluşturduğu Beşiktaş tribünün küfürsüz ama küçük düşürücü tezahüratlarını hiç hoş karşılamadım. Açıkçası skordan daha çok üzdü bizi. Fakat buna rağmen sakin ve doğru davranan Antalyaspor taraftarlarını ise gönülden tebrik ettim.

Bu bir kazaydı. Açılış maçlarında skor galibiyet olsa güzel olurdu ama ne olursa olsun artık bir stada ve Eto'o'lu bir takıma sahibiz. Doğru yönetildiğimiz sürece de bayrağımız gönderden hiç bir zaman inmeyecektir NOKTA

Bu makale toplam 5664 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları  
Copyright © 2015 antalyadaspor.com    | Mobil Site   
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.