Saat Yükleniyor...
 
Hüseyin TÜRK
Metni küçült
Hüseyin TÜRK
Çok Şeyi Görmek Mümkün!
Tarih : 29-08-2017 00:16:17

Malatya spor maçında hafızaları en çok zorlayan bu defansın bu kadar çok gol pozisyonunu bireysel hatalarla vermesi oldu.

Hücum bölgesinde pozisyon zenginliğinde üretkenlik sağlayan ekibimiz, eğer transfer ya da çözüm üretilemezse defansta  bir o kadar da verimsiz olacağı kesin.. 

Bu anlamda özellikle defansın sağına takviye şart.

Malatya'da şans faktörünün göstergesi olan 4-5 pozisyonda kalecimizin özellikle maçın ilk yarısında kurtardığı toplar, Malatya'nın da uç elemanlarının beceriksizliği bizim şansımız oldu.

Eto ile Nasri'nin topun kullanımındaki becerisi maçın seyir keyfini oldukça artıran görüntülerdi. Yetenekli ayaklardan kaçan gol pozisyonları saç baş yoldursa da Antalya’mıza kattığı çok şeyleri görmenin keyfiyle kalan maçlardaki görüntülerin tadı bir başka olacak. Bu takıma Menez’in de katılacağı düşünürsek Türkiye’de hücüm hattı en güçlü takımlardan biri olacağı aşikar.

Eğer hücumü Antalyaspor gibi zengin bir takımın defans ile ilgili sıkıntıları çözüldüğü takdirde ligde rahat can yakacağı o kadar çok takımlar olacak ki ,bu görüntünün seyri için sabırsızlanıyorum.

Bu zenginlikte sanırım yönetim savunmanın şu dağınık halini gidermek için kesenin ağzını açacaktır.

Milli maç aralığında değişen çok şeyi görmek mümkün olabillir.

***

Caiz bir tabirde söylenecek çok şeylerimiz varken kendisini sessizliğin sedasına bırakanlara çift çift laflar az gelecek.

Spora, nerede nereye gidiyor diyenlerin haklı serzenişlerine bakmayan gözler bugünlere gazel atarken spor dostları yalnızlıklarına bir rıhtım eklemediği kaldı. Destek kalemlerinin içi boşaltılarak, gençlerimiz ve çocuklarımız için yarınların sağlıklı nesillerine karamsarlık aşılanmış gibi durum bırakıldı.

Amatörlükte, sorumluluk sahipleri amatör dünyadan bihaber.

***

Toplumun kalkınması kadının yücelmesiyle mümkündür. Kadın sporlarında 1207 Antalya DAB olarak hala randevularımıza seyirci kalanlara şahit olmak üzüntü verici.. Yoğun proğramlarını bahane edenlerin kabullerine bakınca aslında fazla söze gerek kalmıyor.

Bu makale toplam 995 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları  
Copyright © 2015 antalyadaspor.com    | Mobil Site   
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.