Saat Yükleniyor...
 
Yusuf Şimşek
Tarih : 11-11-2015 23:35:31

Lige iyi başlayan Antalyaspor, Rize hezimeti ve sonrasında sahasında Sivasspor ile berabere kalınca hedef tahtasına resmi konulan kişi Teknik Direktör Yusuf Şimşek oldu.

Aslında, kriz dönemlerinde Antalyaspor için gerekli müdaheleyi yapan, gerekirse kentin üst düzey yöneticilerine ve aristokratlarına gözdağı vermekten çekinmeyen kesimden hiçbir ses çıkmıyor. Demek ki onların Yusuf Şimşek’ten ve Antalyaspor’un gidişatından bir şikayetleri yok.

Ben, Antalyaspor ile ilgili ne zaman yaygara gürültü kopsa hemen bahsettiğim o kişilere bakarım. Onlardan ses çıkmıyor, uyarı gelmiyorsa koparılan gürültünün yaygara olduğuna karar veririm.

Antalya’da, 600’e yakın diplomalı futbol antrenörünün olduğunu öğrendim. Bunların yanında eski futbolcular, yöneticilik yapmış veya yapmak istemiş isimlerin sayısı da az değil. Sadece antrenör sayısının 600’e yakın olduğu kentte işler biraz kötü gittiğinde gürültü kopmasını da normal karşılıyorum.

Adam gibi eleştiren de var, kıskanan da var, Antalyaspor’dan beklentisi olup bunu alamamamış olmanın verdiği öfke ile saldıran da var.

Zaten Antalyaspor’la biraz ilginiz varsa benim burada yazdıklarımın çok daha fazlasını biliyorsunuz. Önümüzdeki süreçte Yusuf Şimşek’in Antalyaspor’daki performansı ne olabilir onu bilemem. Bu satırları da ona not vermek için yazmıyorum. Ama geçen sezon üçüncü teknik adam olarak takımın başına geldi ve Süper Lig’e çıkardı. Göreve başladığı gün “diploması yetersiz” denilerek küçümsenmek istendi. Ama geçen sezon PTT 1. Lig’den Süper Lig’e çıkan 3 takımdan 2’sinin hocası Pro Lisans diplomalı değildi. Biri Yusuf Şimşek, diğeri de Kayserispor’u şampiyon yapan Cüneyt Dumlupınar.

Yusuf Şimşek, futbolcuyken Antalyaspor’un kapısına dayanmadı. Kendisi ve yakınları, “Niye Antalyaspor’a almıyorsunuz?” diye yöneticilerin yakasına yapışmadı. Üst düzeyde futbolculuk yaptı, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ta şampiyonluklar yaşadı. Teknik adam olduktan sonra da Antalyaspor’un kapısına dayanmadı. Hiç kimsenin aracılığı olmaksızın ve hiçbir meslektaşının ayağını kaydırmaksızın Rize’de, Turgutlu’da, Denizli’de Karşıyaka’da çalıştı.

Tam 19 yıl Antalya dışında bunları yaşadıktan sonra sonra memleketinin takımında görev aldı, Süper Lig’e çıkardı. Şimdi, kadrosunda Samuel Eto’o gibi bir dünya yıldızının da bulunduğu Antalyaspor’un hocası. Henüz 40 yaşında ve Süper Lig’deki en genç teknik adam. Çalıştırdığı takım, liderin 3 puan gerisinde.

Kıskanılması çok doğal. Onun gerçekleri, bir çok meslektaşının hayallerinin bile üzerinde. Antalya, bağrından çıkan başarılı çocuklarına nedense tahammül edemiyor. Yusuf Şimşek’i, Antalyaspor’da görev yapacağı süre içinde ligdeki rakipleri değil bu kent zorlayacak.

 

Bu makale toplam 6957 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları  
Copyright © 2015 antalyadaspor.com    | Mobil Site   
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.