Başarı için ciddiyette kalınız!

Hüseyin TÜRK 1 Temmuz 2014
Hüseyin TÜRK

Yaz aylarının girmesiyle spor alanında birçok kurum spor okullarıyla gençliğe hizmet ediyor.

Burada bir çok yaz okullarının içinde işin ciddiyetinde olanlar, hedefi olanlar daha kurumsal anlayıştakilerin örnek çalışmalarını da görmek oldukça sevindirici..

Ancak hala yüzme sporu ile ilgili havuz problemi var. Kepezin olimpik havuzu ya da Üniversitenin havuzu ihtiyaca cevap olabilecek kapasitede ne kadar olur?

Bunu bilmek lazım.

Çevremde çocuğunu yüzmeye göndermek isteyipte havuz yetersizliği nedeniyle gönderemeyen ailelerin serzenişlere çok rastlıyorum.

Sonuçta Antalya’yız ama Antalya markasına yakışır ihtiyaçlara cevap olmada biraz sınıfta kalmış olmuyor muyuz?

Antalya yıllarca futbol il temsilciliğinin yönetimi ile ilgili sıkıntıları bir şekilde yaşadı.

Ama il temsilcisi İsmail Şener ‘le beraber Antalya’da futbolun idaresinde çağ atlandığını görmekteyiz. Kendine hükümdar işine kul anlayışıyla İsmail Şener başkanla Antalya futbolu, kaosun olmadığı, planlamanın ve proğramlamanın önem kazandığı bir anlayışa büründü.

Sonuçta kazananın Antalya olduğu yerde İsmail başkan ve ekibini kutlamak gerek..

Yeni sezonun resmen başlamasına az bir zaman kala yeni dönemin de proğram disiplini içinde, doğrulardan taviz verilmeyen bir anlayışla çok daha iyi şeylere müjdeleyici olacağına inanıyorum.

Ülkemize örnek yönetimlerin diğer alanlarda da olması dileğiyle..

Antalya’nın tek kadın futbol takımı olarak 1207 Antalya spor, Genç Kızlar Şampiyonasında Kütahya’da, Yıldız Kızlar Şampiyonası’nda Afyon’da tüm rakiplerini farklı sonuç ve en önemlisi güzel futbollarıyla geçmenin Antalya’nın temsilinde ne kadar vizyon yarattırdığını gösterdi.

Güzelliklerini sahaya en iyi yansıtan kızlarımız, futbolun hakkını tam anlamıyla vermenin öneminde oldu.

Ardı ardına gelen Türkiye Şampiyonaları, kalış süreleri göz önüne alındığında bayağı küffetli bir maliyet içermekte.

En zor sıkıntılı anlarımızda her zaman olduğu gibi belli başlı birkaç spor dostu büyüklerimizin yolunda olduk.

Özellikle Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu başkanı Metin Bulut, Antalyamız adına ülkemizde marka olmuş 1207 Antalyaspor’un desteklenmesi çabasıyla ve kendi destekleriyle bizleri hedeflerimiz yolunda mesafeleri daha kısa almamıza vesile oldu.

Ama ben biliyorum ki ASKF, Antalyamızı dışarıda temsil edecek tüm herkese, takımlara  imkanları ölçüsünde desteklerini vermekte, bu anlamda Antalyamıza büyük katkı sağlamaktadır.

Ayrıca 1207 Antalya ailesine olan ilgisi ve desteği için de Önder Önen ve Nuran Yılmaz Umdu ablamıza da buradan şükranlarımı sunuyorum.

Antalyaspor, klasik deyimlerin ağızlarda ve gazete sutunlarında yer aldığı bir anlayışta olmamalı.. Geleni çok, gideni belirsiz, imza atanı hemen hemen hiç yok gibi..

Her transfer dönemi daha ciddiyete büründürülmeli, kamuoyunu heyecanlandırıcı isimler ortaya atılırken, sonunda milleti kalpten götürmemeli..

Sezon bütünlemesi içinde nasıl bir Antalya olur?

Bu konuda beklemenin ilk 5 haftayla açıklığa kavuşturulabileceğini düşünüyorum.

Sonuçta kazanan Antalya olacaksa benim için isimlerin pek bir hükmü yoktur.

Yazarın tüm yazıları