Saat Yükleniyor...
 

"Ataşehir Belediyespor Kadın Futbol Takımı, Federasyon tarafından kayrılıyor”

"Ataşehir Belediyespor Kadın Futbol Takımı, Federasyon tarafından kayrılıyor”
Tarih :13-03-2017 22:08:18
Okunma :573

1207 Antalya Döşemealtı Belediye Spor Başkanı Süleyman Türk, bir süre önce sosyal medya üzerinden açıklamalar yapan Ataşehir Belediye Spor antrenörü Taner Öner hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

1207 Antalya Döşemealtı Belediye Spor Başkanı Süleyman Türk yaptığı açıklamada “Daha önce de rakiplerine hakaret etmeyi, iftira atmayı kendine ilke edinmiş Ataşehir Belediyespor’un antrenörü Taner Öner, 28 Şubat 2017 tarihinde Facebook’ta paylaştığı ve “amatorundunyasi.com” adlı siteye verdiği demecinde, yabancı sporcularımızın İstanbul’da 1 yıllık, Antalya’da ise 6 aylık oturumla lisanslama yapıldığını vurgulamış. Böylece Türkiye Futbol Federasyonu özellikle TFF Akdeniz Bölge Müdürlüğü’nü ve kadın futboluna yaptığı yatırımla belli bir seviyeye gelmiş, Ocak-Nisan arası Avrupa’nın farklı ülkelerinden gelen takımlarla, milli takımlarla maçlar yaparak kadın futbolumuzu ve Türk kadınını en iyi temsil etmeye çalışan kulübümüzü zan altında bırakarak “çamur at izi kalsın” mantığıyla iftira atmıştır. Biz de “müddei iddasını ispat etmekle mükelleftir, ispatlamazlarsa şeref yoksunu ilan edeceğimizi belirtmiştim.

Gerçeğin anlaşılmasıyla, haklılığımızın ortada olmasıyla -aksi düşünülmezdi- Ataşehir Belediyesi’nin, daha üzücü olan Türkiye Futbol Federasyonu’nun bu iftiraları atana karşı hiçbir şey yapmamasıdır. Bu durum bizlerde ve spor kamuoyunda, sezon başından itibaren yaşanılanlara ve Ataşehir Belediyespor ile ilgili alınan kararlara da bakılarak ATAŞEHİR BELEDİYESPOR KADIN FUTBOL TAKIMI’nın TFF tarafından kayırıldığı, düşüncelerini doğurmuştur, bu düşüncenin pek de haksız olmadığı doğrudur.

Ayrıca ilgili zat, rakiplerle böyle iftiralarla uğraşacağına, maçlarını oynadıkları sahanın soyunma odalarının iğrençliğini, sahanın üzerindeki telleri düzeltmekle uğraşsın, bu arada Yeni Sahra Sahası, soyunma odaları ve tellerle ve ısınma yerleri sorunlarıyla, özel bir lig olan “Kadınlar Ligi” futbolcularımızın sağlığını ve güvenliğini tehdit etmektedir.

Kadın futbolumuzun geleceği ve temiz kalabilmesi için herkes yazdıklarına, paylaştıklarına dikkat etmeli, Türk kadın futboluna büyük hizmetleri olmuş bu güzide kulübümüzün başındaki zat gibi mesnetsiz suçlamaları yapanların ve paylaşanların gerekli cezai müeyyidelere çarptırılması gerekmektedir.(martigazetesi)

 

Etiket

Kadın Futbol
Güzel Başlangıç!
1207'den Atso'ya Anlamlı Ziyaret!
Konyaaltı’nın hedefi Play-off
Kızlarımız, Samsun Maçına Hazırlanıyor!
Kazakistan A Milli ile 2-2
1207 Vizyonunu Algılayamayan ve Anlamayanlar Var!
Kupalı Ziyaret
kIZLARIMIZ ,VATANSPOR KARŞISINDA!
Kupalı Ziyaret!
Kızlarımız, Penaltılarla Türkiye İkincisi!
Copyright © 2015 antalyadaspor.com    | Mobil Site   
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.